وبلاگ

پنجمین عنصر مهم در فرآیند بازاریابی تشخیص و ارائه راهکار برای نقاط درد مخاطبان هدف (Customers’ Pain Points) هست. نقاط درد یعنی موضوعاتی که مخاطبان شما رو آزار می‌ده یا اونها رو نسبت به خرید محصولات‌تون نگران می‌کنه... مثلا همه دوست دارن خرید کنن، اما پول دادن برای اکثر افراد نقطه‌ی درد محسوب میشه و ما در فرآیند فروش با نقاط درد متعددی روبرو هستیم.

چهارمین عنصر مهم بازاریابی "تبلیغات" هست. هر نوع فعالیتی که با هدف افزایش آگاهی یا ترغیب مخاطبان به خرید محصولات و خدمات شما انجام بشه یا منجر به معرفی هر چه بیشتر نام تجاری‌تون بشه در این عنصر قرار می‌گیره.

قیمت (Price) از عناصر کلیدی بازاریابی هست که پیش از خرید توسط مشتری بارها بررسی و مقایسه میشه. از این جهت لازمه که استراتژی صحیح و مناسبی رو برای قیمت گذاری محصولات و خدمات‌مون داشته باشیم، وقتی از قیمت‌گذاری صحیح صحبت می‌کنم منظورم لزوما پایین‌ترین قیمت نیست! بلکه باید بر اساس نیاز و نگاه بازار ، وضعیت رقبا، فرصت‌ها و تهدیدهای موجود و... استراتژی مناسبی رو اتخاذ کنیم.

همون طور که میدونید بازاریابی محصولی که کیفیت بالایی داره به مراتب آسون‌تر از محصولی هست که بی‌کیفیته! چون محصول با کیفیت و عالی، مشخصه‌های خوب بیشتری رو برای ارائه به بازار هدفش داره و همین موضوع باعث میشه که مشتری بعد از خرید و استفاده‌ی محصول کیف کنه! (کیفیت منجر به کیف مشتری میشه) و در ادامه برای اشتراک این تجربه‌ی خوب محصول شما رو، کسب و کار شما رو به دیگران توصیه کنه...

مشاوره و آموزش تخصصی کسب و کار با اوژن استوار
کتاب سفری از کارمندی به کارآفرینی