از دیگر مواردی که در رشد شغلی و کیفیت زندگی من تاثیر داشت فعالیت در انجمن‌ها و موسسات خیریه بود. حالا این موضوع چه ربطی به موفقیت شغلی داره و چه کمکی می‌توانه به شما در مسیر شغلیتون بکنه رو در ادامه میگم.

انجمن حمایت از کودکان کار
جشنواره های انجمن حمایت از کودکان کار

برای من دیدن کودکان کار که از حق تحصیل محروم بودن همیشه دردناک بوده، تصمیم داشتم در حد توانم حرکتی برای حل این معضل انجام بدم از این رو به عنوان عضو کوچکی از انجمن حمایت از کودکان کار مشغول به فعالیت شدم. ابتدا به عنوان داوطلب آزاد و بعدها به عنوان مسئول تبلیغات فعالیتم رو با هدف معرفی این معضل و فرهنگ‌سازی جامعه در برخورد با کودکان کار ادامه دادم.

با تجربه‌ی کمی که در حوزه‌ی تبلیغات داشتم و با همراهی و مشارکت دوستان جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی متعددی رو با هدف حمایت از کودکان کار طراحی و اجرا کردیم. برای برگزاری رویدادها نیروهای داوطلب رو جذب و سرمایه برگزاری رو از طریق اسپانسرها و حامیان مالی تامین می‌کردیم. این رویدادها باعث شد تا روابط دوستانه‌ای بین اعضای انجمن و داوطلبان بوجود بیاد که بعدها همین روابط در رشد کسب و کارم مفید واقع شد.

انجمن حمایت از کودکان کار
جشنواره‌های فصلی با هدف فرهنگ‌سازی و جذب کمک‌های مردمی
انجمن حمایت از کودکان کار
برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری با هدف اطلاع رسانی معضل کودکان کار و جذب کمک‌های مردمی
اوژن استوار
حضور زنده یاد داوود رشیدی ، بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون ایران به همراه خانواده محترم
اوژن استوار
خواننده محبوب آقای مهدی مقدم در جشنواره خیریه کودکان کار

با وجود اینکه فعالیت در انجمن‌ها و موسسات خیریه با هدف کسب منفعت شخصی نیست اما ناخودآگاه تجربه‌های بدست اومده و روابط ایجاد شده می‌تونه در پیشرفت آتی کسب و کار شما موثر باشه. از این جهت هست که شرکت در فعالیت‌های گروهی رو که منجر به ساخت روابط میشه بشدت توصیه می‌کنم. این سبک از فعالیت‌ها به جز روابط فرصتی برای یادگیری نیز هست. همانند کارآموزی و کارمندی که می‌تونست شما رو چند پله بالاتر ببره، همکاری با انجمن ها و موسسات خیریه هم درس‌های زیادی برای ارتقای سطح فکری و مهارت‌های شما داره. برای مثال مدتی فروش بلیت‌های جشنواره‌ها و کنسرت‌های خیریه رو به همراه جمعی از دوستان انجام می‌دادم.

انجمن حمایت از کودکان کار
پخش تراکت و بلیت فروشی در کافه‌ها به نفع انجمن حمایت از کودکان کار

برای این منظور به کافه‌ها و مراکز پر رفت و آمد مراجعه می‌کردیم تا بتونم جشنواره رو اطلاع رسانی کنم و پیش از شروع رویداد مبلغی رو برای امور جاری انجمن جمع‌آوری کنم. فروش چند بلیت شاید در نگاه اول ساده بیاد اما اینکه جرات آغاز کردن مکالمه با رهگذران را داشته باشی و بتوانی در این دنیای شلوغ لحظه‌ای توجه اونها رو به خود جلب کنی و به تکه کاغذی که به عنوان بلیت در دست داری ارزشی بدی که مخاطب حاضر بشه با تمام دغدغه‌ها و مشغله‌های فکریش بدون اینکه نسبت به شما و مجموعه‌تون شناختی داشته باشد مبلغی رو پرداخت کنه، کار دشواری هست! اما همین موضوع مهارت‌هایی رو به من آموخت که در قدم‌های بعدی کسب و کارم بهم کمک کرد.

اوژن استوار
همراه با استاد احمد روستا پدر علم بازاریابی در خیریه رعد

در بخش بعدی به شما خواهم گفت که چگونه بدون داشتن سرمایه‌ی کافی و با استفاده از تجربیات و روابط بدست اومده کسب و کارم رو راه‌اندازی کردم.

مشاوره و آموزش تخصصی کسب و کار با اوژن استوار
کتاب سفری از کارمندی به کارآفرینی