وبلاگ

قیمت (Price) از عناصر کلیدی بازاریابی هست که پیش از خرید توسط مشتری بارها بررسی و مقایسه میشه. از این جهت لازمه که استراتژی صحیح و مناسبی رو برای قیمت گذاری محصولات و خدمات‌مون داشته باشیم، وقتی از قیمت‌گذاری صحیح صحبت می‌کنم منظورم لزوما پایین‌ترین قیمت نیست! بلکه باید بر اساس نیاز و نگاه بازار ، وضعیت رقبا، فرصت‌ها و تهدیدهای موجود و... استراتژی مناسبی رو اتخاذ کنیم.

همون طور که میدونید بازاریابی محصولی که کیفیت بالایی داره به مراتب آسون‌تر از محصولی هست که بی‌کیفیته! چون محصول با کیفیت و عالی، مشخصه‌های خوب بیشتری رو برای ارائه به بازار هدفش داره و همین موضوع باعث میشه که مشتری بعد از خرید و استفاده‌ی محصول کیف کنه! (کیفیت منجر به کیف مشتری میشه) و در ادامه برای اشتراک این تجربه‌ی خوب محصول شما رو، کسب و کار شما رو به دیگران توصیه کنه...

اینجوری براتون بگم که اگر یک کسب و کار ذاتا پولساز نباشه، هر چی‌ام بابت تبلیغاتش هزینه کنی به نتیجه نمیرسی و پولت رو دور ریختی! از این جهت هست که قبل از هر چیز باید نیاز بازار و عناصر سازنده‌ی بیزینسمون رو بررسی کنیم و بر اساس اونها برنامه‌ی جامع بازاریابی‌مون رو تدوین کنیم.

بی‌شک شما وارد هر بازاری که بشید رقبای بسیاری دارید، هزاران سایت و فروشگاه اینترنتی وصفحات بیشماری در اینستاگرام محصولی مشابه محصول شما رو ارائه می‌کنن و هر روز کالا و خدماتی مشابه با اونچه که شما قصد ارائه‌اش رو دارید تبلیغ می‌کنن، حالا چطور می‌تونیم در این بازار شلوغ موفق بشیم؟

در قدم اول بازار هدف‌مون رو مشخص کردیم بعد در قدم دوم براساس نیازهای مخاطب، سبد کالا و خدمات‌مون رو چیدیم... حالا در قدم سوم نوبت این هست که رقبامون رو بررسی کنیم و ببینیم....

مشاوره و آموزش تخصصی کسب و کار با اوژن استوار
کتاب سفری از کارمندی به کارآفرینی