وبلاگ

اینجا رو نبینید که مردم برای خرید محصولات ایران خودرو و سایپا صف می‌کشن و در قرعه‌کشی‌ها شرکت می‌کنن. در کشورهای دیگه که بازار انحصاری نیست و رقابت وجود داره پیش از خرید خودرو شما می‌تونید سوار اتومبیل بشید و خودروی مورد نظر رو آزمایش کنید. مردم دوست دارن پیش از خرید، از انتخاب محصول و خدمات‌شون مطمئن بشن از این رو یکی دیگه از آیتم‌های مهم در فرآیند بازاریابی ارائه‌ی "نسخه آزمایشی" یا Pilot محصول هست.

یا دلیلی وجود داره که مردم درباره‌ی تبلیغ شما، داستان‌تون، محصولات و خدمات‌تون با بقیه صحبت کنن؟ یکی از راه‌های جذب سریع و نسبتا کم هزینه‌ی مخاطب، تولید محتوایی همگیر یا به عبارتی ویروسی هست. باید سعی کنیم با حفظ اثربخشی و کیفیت محتوا ، سوژه‌ای برای ویروسی شدن پیدا کنیم. یعنی در عین همه‌گیر شدن محتوا، پیام تبلیغاتی هم منتقل بشه.

خوب تو این مطلب میرسیم به عنصر مهم "لذت" در بازاریابی (Pleasure) مردم به دنبال درک این موضوع هستند که محصولات و خدمات پیشنهادی شما چطور زندگی اونها رو شادتر می کنه؟ به این مطلب توجه داشته باشید که مخاطبان شما برای رسیدن به خوشبختی تلاش می‌کنن و بر این اساس تصمیم می‌‍گیرن که محصول و خدمتی رو بخرن یا نخرن. اگر اونها باور داشته باشن که محصول شما به دلایلی باعث لذت اونها میشه، برای داشتنش برنامه‌ریزی و اقدام میکنن...

رسیدیم به بحث دوست‌داشتنی "بسته‌بندی" (Packaging)... بسته بندی محصولات نقش موثری در ارتقا سطح برند و افزایش فروش داره؛ زیبایی، چشم‌نوازی، کارآمدی و خلاقیت در بسته‌بندی به همون اندازه‌ی عنصر تبلیغات میتونه در میزان فروش تاثیرگذار باشه.

مشاوره و آموزش تخصصی کسب و کار با اوژن استوار
کتاب سفری از کارمندی به کارآفرینی