وبلاگ

خوب تو این مطلب میرسیم به عنصر مهم "لذت" در بازاریابی (Pleasure) مردم به دنبال درک این موضوع هستند که محصولات و خدمات پیشنهادی شما چطور زندگی اونها رو شادتر می کنه؟ به این مطلب توجه داشته باشید که مخاطبان شما برای رسیدن به خوشبختی تلاش می‌کنن و بر این اساس تصمیم می‌‍گیرن که محصول و خدمتی رو بخرن یا نخرن. اگر اونها باور داشته باشن که محصول شما به دلایلی باعث لذت اونها میشه، برای داشتنش برنامه‌ریزی و اقدام میکنن...

رسیدیم به بحث دوست‌داشتنی "بسته‌بندی" (Packaging)... بسته بندی محصولات نقش موثری در ارتقا سطح برند و افزایش فروش داره؛ زیبایی، چشم‌نوازی، کارآمدی و خلاقیت در بسته‌بندی به همون اندازه‌ی عنصر تبلیغات میتونه در میزان فروش تاثیرگذار باشه.

پنجمین عنصر مهم در فرآیند بازاریابی تشخیص و ارائه راهکار برای نقاط درد مخاطبان هدف (Customers’ Pain Points) هست. نقاط درد یعنی موضوعاتی که مخاطبان شما رو آزار می‌ده یا اونها رو نسبت به خرید محصولات‌تون نگران می‌کنه... مثلا همه دوست دارن خرید کنن، اما پول دادن برای اکثر افراد نقطه‌ی درد محسوب میشه و ما در فرآیند فروش با نقاط درد متعددی روبرو هستیم.

چهارمین عنصر مهم بازاریابی "تبلیغات" هست. هر نوع فعالیتی که با هدف افزایش آگاهی یا ترغیب مخاطبان به خرید محصولات و خدمات شما انجام بشه یا منجر به معرفی هر چه بیشتر نام تجاری‌تون بشه در این عنصر قرار می‌گیره.

مشاوره و آموزش تخصصی کسب و کار با اوژن استوار
کتاب سفری از کارمندی به کارآفرینی